V České republice patříme k největším a nejvýznamnějším společnostem působícím na tuzemském trhu. S více než 4000 zaměstnanci zajišťujeme dodávky zemního plynu, elektřiny a dalších služeb 1,7 milionu zákazníků.
Podnikání RWE v Česku stojí na čtyřech hlavních pilířích - dodávkách zemního plynu a elektřiny, distribuci plynu, skladování plynu v podzemních zásobnících a výrobě tepla a elektřiny. Veškeré aktivity na našem trhu řídí společnost RWE Česká republika.

S tržním podílem 42 % jsme největším hráčem v českém plynárenství. Úspěšní jsme rovněž na trhu s elektřinou, kdy RWE patří mezi nejúspěšnější alternativní dodavatele elektrické energie. Jsme největším tuzemským provozovatelem podzemních zásobníků plynu. Od roku 2013 nabízíme svým zákazníkům rovněž služby virtuálního operátora RWE mobil. Výrazně se angažujeme v rozvoji elektromobility a CNG technologie. V obou případech je RWE jedním z největších evropských provozovatelů dobíjecích sítí a rozšíření těchto technologií podporuje i v České republice.
Kromě našich podnikatelských aktivit se v České republice významně podílíme na rozvoji regionů. Podporujeme dlouhodobé projekty z oblasti vzdělávání, kultury, zdravotnictví, sportu a charity, na jejichž realizaci spolupracujeme s neziskovými organizacemi, nadacemi, ale také s řadou měst a obcí.

Skupina RWE v České republice je součástí nadnárodního koncernu RWE, který má hlavní sídlo v německém Essenu. Koncern patří k pěti nejvýznamnějším energetickým společnostem v Evropě. Poskytuje práci víc než 66 tisícům zaměstnanců, dodávky elektřiny přibližně 16 milionům zákazníků
a více než 7 milionům zákazníků zabezpečujeme dodávky zemního plynu.
Těžiště aktivit RWE se soustřeďuje na západní a střední Evropu, etabluje se na tureckém trhu a mezi sféry jejího zájmu patří také jihovýchodní a jihozápadní Evropa, kde se chce RWE prosadit zejména jako producent energií z obnovitelných zdrojů. Svou činností zasahuje do všech oblastí energetiky: od těžby surovin, přes výrobu energie až po její prodej. Významný podíl na trhu má i v oblasti vodárenství.
Motto koncernu RWE zní: The energy to lead a znamená, že RWE chce být ekonomicky a sociálně zodpovědnou firmou, ohleduplnou k životnímu prostředí a držet se zásad udržitelného rozvoje.

Ukázat více Ukázat méně

Tiskové zprávy

Zákaznické centrum RWE v Českých Budějovicích na nové adrese
26. května 2016

Energetická skupina RWE stěhuje své zákaznické centrum v Českých Budějovicích na frekventovanější místo. Díky krátké vzdálenosti od autobusového a vlakového nádraží bude také lépe dostupné pro obyvatele celého regionu. Nově najdou lidé kancelář RWE přímo v centru města na Lannově třídě 14/9. Staré kontaktní místo v IGY centru bylo zrušeno.

Více

Tablety a mobilní řešení SAP pomáhají RWE k rychlejším zásahům v terénu
24. května 2016

Společnost RWE Distribuční služby nasadila ve spolupráci s tradičním českým partnerem SAP, společností KCT Data, řešení SAP Workforce Management doplněné o mobilní aplikaci KCT Data mTechnician. Pomocí tohoto řešení nyní může RWE efektivněji rozvrhovat práci svých zaměstnanců v terénu. Dispečeři v každém okamžiku přesně vědí, kde se který pracovník nachází a jaká je jeho odborná kvalifikace. Díky tomu mohou poslat na místo případné poruchy vždy ty správné odborníky.

Více

Činnost dobrovolných hasičů bude oceněna již pošesté, letos rekordní částkou jednoho a tři čtvrtě milionu korun
5. května 2016

Dnes začalo přihlašování do šestého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2016. Každý rok jsou takto oceňovány a za svoji záslužnou činnost odměňovány jednotky a sbory dobrovolných hasičů za profesionálně provedené zásahy nebo preventivní činnost a práci s mládeží. Finalisté vedle ocenění obdrží také finanční a věcné ceny na podporu jejich hasičské činnosti. Přihlašování končí 15. července.

Více

RWE uspořádá v Karlových Varech koncert filmové hudby
26. dubna 2016

Součástí doprovodného programu 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude letos velký koncert známých melodií z českých filmů. Koncert se bude konat v pátek 8. července večer u Mlýnské kolonády, vstup je volný. Skladby ze snímků Kuky se vrací, Kolja nebo starších filmů, jakými jsou Přednosta stanice či Kristián, zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra. Dirigovat bude Martin Kumžák. Více než dvouhodinový program zakončí vystoupení Michala Pavlíčka, fenomenálního kytaristy a čerstvého člena Síně slávy Akademie populární hudby.

Více

Kariéra v RWE na Facebooku
Kariéra v RWE na Google+
RWE na YouTube
RWE na Twitteru @RWE_CR

nahoru